KAMPIOENSCHAP
NOG ééN WEEK : OOSTROZEBEKE BRENGT INTERNATIONALE ZIJSPANCROSSTOP AAN DE START !
De kansen zijn schaars om ze aan het werk te zien in België , de mondiale zijspancrosstoppers. Eind juni streken ze neer in het Limburgse Lommel , voor de Belgische Grand Prix. Volgende week komt het quasi complete WK-peloton naar West-Vlaanderen afgezakt , waar MC De Verre Ginstecrossers ism Mark Vandaele , zorgen voor een deelnemersveld om U tegen te zeggen . Zorg dat je er bij bent op zondag 11 augustus , of . . . het is wachten tot volgend jaar eer je deze topsporters nog es aan het werk kunt zien in ons land.
Het zijspancross feestweekend in Oostrozebeke begint al op zaterdag, waar er opnieuw meer dan honderd inschrijvingen zijn voor de wedstrijden voor vrijetijdsrijders , dames ,gemengde koppels, en kids sidecars. Op zaterdagavond na de races,volgen de huldigingen voor deze categorieën Op zondag is het tijd voor het échte werk : Twee manches voor de MCLB-wedstrijdrijders ,en daar bovenop twee manches voor de zijspancrossers uit binnen– en buitenland, die deelnemen aan het wereldkampioenschap, maar komend weekend van een break in de WK-kalender, gebruik maken om in Oostrozebeke de degens te komen kruisen. Het circuit is alvast extra breed gemaakt om de snelheidsduivels op drie wielen alle kansen te geven om elkaar voorbij te steken.
Alle ogen zullen uiteraard gericht zijn op thuisrijder Marvin Vanluchene die – bij manier van spreken – vanaf zijn huis te voet naar de wedstrijd kan gaan .
Vanluchene is,samen met zijn Brabantse bijrijder Glenn Janssens , de huidige leider in het wereldkampioenschap, en het spreekt voor zich dat zijn buitenlandse concurrenten er alles zullen aan doen om de Oostrozebekenaar te kloppen in eigen huis. Groot gevaar mag er alvast verwacht worden uit Nederland. De regerende Nederlandse kampioenen Koen Hermans en Ben van den Bogaart (die Oostrozebeke stilaan beschouwt als zijn tweede thuis) komen naar België afgezakt om te winnen,zoveel is zeker. Hetzelfde kan gezegd worden van de piepjonge Letse tweeling Daniels en Bruno Lielbardis, die momenteel op plaats twee prijken op de wereldranglijst.
Ook vijfvoudig wereldkampioen Etienne Bax komt – geassisteerd door broer Robbie – naar Oostrozebeke om er eveneens mee te dingen naar de zegebloemen. Het zal dus dringen worden vooraan ! De Duits-Franse tandem Prümmer-Lebreton , gevreesd voor hun verschroeiende starts , maken eveneens aanspraak op het podium in Oostrozebeke ,net als de jonge Nederlandse broersTim en Sem Leferink,die onlangs in Duitsland nog een WK-manche wisten te winnen. Ook de Oostenrijkers Benjamin Weiss en Patick Schneider zijn absoluut niet kansloos komende zondag op de Ginste . In de loop van volgende week komen we nog uitgebreid terug op deze zijspancrossklassieker , die naast Vanluchene-Janssens ook nog flink wat andere snelle Belgen aan de start krijgt. U kunt zondag 11 augustus nu alvast met rood kunt aanstippen in uw agenda.
Terug naar overzicht














Joonas Saloniemi (48) - 12/10/1978
Roy Derks (40) - 14/10/1986
Jacques Pillier (45) - 12/10/1981
Kaspars Liepins world champion 2009 (42) - 11/10/1984
Charlotte Arsfeldt (57) - 10/10/1969
Robert Godau (37) - 13/10/1989
Brian Anthony (40) - 09/10/1986
Martynas Zaliauskas (35) - 12/10/1991
Pierre Van Hoof (+ 05/01/2025) (87) - 08/10/1939
