KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
GRAND PRIX SIDECARCROSS LOMMEL 2025 : TO KNOW AND TO DO
De Grand Prix zijspancross in Lommel – laatste weekend van juni – is natuurlijk opnieuw veel méér dan zomaar een Grand Prix zijspancross. De camping - voorzien van elektriciteit – is dit jaar gelegen net naast de paddock. Voor de vroege vogels : De camping opent de deuren al op donderdag vanaf twee uur in de namiddag. Op vrijdagavond wordt al meteen flink de beuk er in gegooid in Lommel . Om 22 uur bestijgt Marieke en haar kornuiten , onder de overkoepelende naam Impact , het podium. Belgisch’ stevigste en beste coverband huisvest achter de drums zelfs een ex-zijspancrosser : Nick de Veene, in een niet eens zo ver verleden zélf nog bakkenist (en vader van huidig WK-co-piloot Robbe de Veene) mishandelt zijn drumsticks nog harder dan ie vroeger de zijspanbeugel mishandelde. Ambiance gegarandeerd dus. Wie de band Impact de twee afgelopen jaren bezig zag in Lommel, wil er zeker en vast terug bij zijn. Overigens betrapten we onlangs onze wereldkampioen Marvin Vanluchene in het Impact repetitielokaal, in het charmante gezelschap van frontzangeres Marieke (zie foto) . Mogen we ons in Lommel op vrijdagavond verwachten aan een gastoptreden van de drievoudige wereldkampioen ?
De zaterdag staat uiteraard in het teken van de kwalificaties voor de eigenlijke Grand Prix, maar ook de Support Class (waarvoor iedereen zich kan aanmelden) rijdt op zaterdag een volledig wedstrijdprogramma, met trainingen en twee manches.
De zaterdagavond staat opnieuw in het teken van de live muziek. Uit Nederland komt de coverband Bourbon Rocks de feesttent op zijn kop zetten , en net als de avond ervoor is ook déze band doordrongen met zijspancrossbloed. Jack Bax, zelf ex-WK bakkenist en vader van WK-toppers Etienne en Robbie Bax , tredt er op als volleerd percussionist én zanger, bij Bourbon Rocks. Ambiance in het kwadraat dus, op zaterdagavond.
En dan moet het hoogtepunt van het weekend nog komen : De zondag, de dag van de eigenlijke Grand Prix zelf dus, waarin ’s werelds beste zijspancrossers om 13 uur, én om 16 uur uitmaken, wie er ’s avonds na de tweede manche mag plaats nemen op de drie podiumplaatsen tijdens de sfeervolle huldiging. Ook op zondag zijn er nevenraces voorzien , ditmaal voor de KNMV-cup klasse en de KNMV Nationalen klasse. In Lommel krijg je dus straks – eind juni – méér dan waar voor je geld (45 euro voor een weekendticket) . Een gezonde mix van twee dagen topsport en live music. De festivalsfeer is nooit ver weg in Lommel. Be there, at 27-28-29 juni !
Alle info over dit top motorsport evenement bij de gele knop 'Extra' of op de website www.wk-sidecars-lommel.be
Terug naar overzicht