KAMPIOENSCHAP
UPDATE GRAND PRIX CASTELNAU DE LEVIS ( F) : REEKS 1
Onder een licht bewolkte hemel ging de openingsrace om het wereldkampioenschap 2026 stipt om één uur vanmiddag.van start, met nog drieëntwintig resterende teams. Net als een dag eerder gingen de Prunier-broers er meteen als een speer vandoor, en daarmee was de discussie omtrent de reekszege meteen van tafel geveegd. De Engelsen Wilkinson en Foden startten op twee en drie, gevolgd door de Lielbardis-boys. Onze landgenoten bevonden zich op plek zes (G. Auvray en J. Steegmans), elf (Venluchene en de Veene), en dertien (Sanders-Vincent). De Cock-van de Wiel werden meteen na de start al uitgeschakeld door een elektrische stoornis. Van de favorieten hadden vooral Hermans-Rietman (achtste) , de Leferink-boys (tiende) en Prümmer-Schneider (zestiende) hun start wat gemist.
Latere winnaar Prunier hield er een snoeihard tempo op na en liet de ganse race niemand meer toe in zijn buurt . Ook Wilkinson en Millard kwamen op plek twee nooit echt in verlegenheid, hoewel de van ver terug gekeerde Leferink-boys in de slotfase met rasse schreden naderden en op plek drie binnen liepen, voor de eveneens van ver terug gekeerde Prümmer-Schneider.
G. Auvray en J. Steegmans hadden lange tijd zicht op de derde podiumplek, na een hevig duel waarin ze afrekenden met Foden-Weinmann, maar in de slotfase werd de druk van Tim Leferink en Tim Prümmer net ietsje te groot, zodat het Frans-Belgische koppel op een meer dan verdienstelijke vijfde plaats binnen rolde. Foden & Weinmann werden eenzaam zesde. Vanluchene en de Veene, die nog heel veel last ondervonden van hun crash de dag ervoor, begonnen voorzichtig aan de race en wisten, dankzij een paar meevallers , behoedzaam op te schuiven naar een onverhoopte zevende plaats. Die meevallers waren onder andere het wegvallen van Hermans-Rietman (koppelingsproblemen) en de Lielbardis-boys (kapotte versnellingsbak, toen ze op plek vijf lagen). Sanders-Vincent die iesje te lang werk hadden alvorens hun eigen ritme te kunnen rijden, werden nog achtste, Wijers-Hoffmann en Peter-Zimmermann maakten de top tien vol. Hermans-Rietman wisten zich nog net als elfde over de finsih te slepen, vlak voor een alweer sterk presterende K. Grondman en R. Vincent. Van de Lagemaat-van Hal werden zestiende. Verhees-Schlinnertz zagen hun doorzettingskracht beloond met twee WK-punten. Lielbardis kreeg er als twintigste nog eentje als troostprijs.
Terug naar overzicht














Joonas Saloniemi (48) - 12/10/1978
Roy Derks (40) - 14/10/1986
Jacques Pillier (45) - 12/10/1981
Kaspars Liepins world champion 2009 (42) - 11/10/1984
Charlotte Arsfeldt (57) - 10/10/1969
Robert Godau (37) - 13/10/1989
Brian Anthony (40) - 09/10/1986
Martynas Zaliauskas (35) - 12/10/1991
Pierre Van Hoof (+ 05/01/2025) (87) - 08/10/1939
