KAMPIOENSCHAP
Het is al van 2010 geleden dat Jan Hendrickx met een KTM 4-takt motor zijn wedstrijden betwistte, maar daar komt in 2014 verandering in. Het WSP frame blijft behouden, maar de 2-takt Zabel word vervangen door KTM blokken. Voor deze blokken zal Glenn Woodman van Action MotorSport Holland instaan. Dat is dezelfde man die de motoren van de wereldkampioen Ben Adriaenssen ook op punt zet. [Foto : Luc Vanderaa]
Dit weekend stond in Monaco het FIM Gala 2013 op het programma. Hier worden alle FIM kampioenen van het voorbije seizoen gehuldigd. Natuurlijk konden de Wereldkampioenen sidecarcross, Ben Adriaenssen en Ben van den Bogaart - ondanks een uitnodiging om diezelfde dag te gast te zijn in het TV-1 programma De Zevende Dag - hier niet ontbreken. Bij 'Lees meer' kan je enkele foto's van de Bennen en vriendinnen bekijken. [Fotos : FIM]
In het middelpunt van de motorcross driehoek, met als hoekpunten Holten, Hengelo en Lochem , wordt in 2014 de Sidecarcross of Nations verreden. In de gigantische zandbak van de Herikerberg, is motorclub Ons Genoegen uit Markelo volgend jaar op 11 en 12 oktober gastheer voor de jaarlijkse prestigieuze zijspancross landenwedstrijd, die dit jaar door een jammerlijk ongeval diende geannuleerd te worden. MC Ons Genoegen, gesticht in 1932 (!) kent ondertussen het klappen van de zweep en zal het internationale driewielerswereldje dan ook op passende wijze ontvangen, half oktober volgend jaar, om er achter te komen wie nu eigenlijk het sterkste zijspancross-land ter wereld is.
Voor de tweede keer in de geschiedenis slaagde een Belgische zijspancrosser er in om de wereldtitel sidecar-motorcross binnen te halen. Na Joris Hendrickx (2009) , was het in 2013 opnieuw koekenbak voor België : Ben Adriaenssen en Ben Van den Bogaart werden met overmacht wereldkampioen in het zijspancrossen, en stelden hun titel reeds veilig tijdens de voorlaatste Grand Prix in Rudersberg halfweg september. Dat de gouden FIM-medaille tenslotte werd uitgereikt de week erna, in het eigen Belgische Nismes, t.g.v. de slot Grand Prix maakte het feest compleet. Een wereldtitel motorcross behaald door een Belg op de finale in België verreden ! Het is voorwaar een unieke gebeurtenis die we misschien nooit meer zullen mee maken. Deze eerste wereldtitel van "de Bennen" wordt alvast in stijl gevierd, en dat gebeurt op zaterdag 7 december in de Zandfluiter, Tulpenlaan1 in Wechelderzande, De deuren voor deze World Champions Party gaan open om 20.00 uur en de muziek wordt verzorgd door deejay TJ . Allen daarheen, uiteraard ! Hoeft het nog gezegd ?
Op zaterdag 1 februari vindt in Lummen (“Cultuur en Ontmoetingscentrum Oosterhof“, Dokter Vanderhoeydonckstraat 56) de jaarlijkse BMB prijsuitreiking plaats. Bij 'Lees meer' kan je de lijst van de sportkampioenen 2013 vinden die er zullen worden gehuldigd alsook de rijders die er hun prijzengeld (motorcross BK zijspannen) zullen in ontvangst kunnen nemen.
Henrik 'Henke' Söderqvist houdt er mee op. Precies een week voor zijn veertigste verjaardag hield 'De Viking' op zaterdagavond zijn afscheidsparty, in zijn woonplaats Huskvarna. De Folkets-Park feestzaal was schitterend sidecarcross-style ingericht. Söderqvist was er trouwens reeds al van 's woensdags mee bezig, en het resultaat mocht gezien worden. Ook op de avond zelf verzorgde Söderqvist zelf een gedeelte van het avondvullend programma. Henke is nu eenmaal een entertainer, en dat bleek ook in Huskvarna.
Het nieuwe zijspanteam met als pilote Sabrina Van Calster en als bakkenist Larris Hendrickx, proberen middels een open brief dezer dagen nog wat extra budget bij elkaar te krijgen. Met dit extraatje hopen ze het seizoen 2014 vlotter te laten verlopen. Deze oproep kan je lezen bij 'Lees meer'.
De Fédération International de Motocyclisme heeft de definietieve Grand-Prix kalender voor volgend jaar vrijgegeven. In plaats van 14 wedstrijden komen we finaal uit op 12 race weekends. De eerste Zwitserse GP valt weg en wordt vervangen door het mooie Franse Brou, wat wil zeggen dat we drie keer bij onze Zuiderburen mogen gaan. De openingsmanche in het Italiaanse Fermo viel ook weg en helaas ook de GP in het Belgische Nismes. Om de volledige kalender te bekijken klikt u gewoon bovenin het menu op 'kalender'. Je kan dan filteren op FIM en klaar is klara :-)
Een stom ongeluk, zo omschrijft Ben zelf het voorval. Met het voorwiel van de crossmotor in het slijk blijven hangen en over het stuur gegaan op de Heeserbergen te Lommel. Het resultaat is een gebroken sleutelbeen, maar geen paniek. Ben van den Bogaart gaat deze namiddag al onder het mes in Herentals om een ijzeren plaatje over de breuk te zetten. Hiermee hoopt men de revalidatie tot een minimum van twee weken te beperken. Wij wensen Ben van harte beterschap.
We hebben er even over gedaan, maar hebben finaal toch besloten om van het geschoten materiaal een clip te maken.
















Eli Piccart (48) - 17/02/1978
Michael Poirier (56) - 15/02/1970
Klaus Weinmann (64) - 13/02/1962
Miroslav Knötig (49) - 11/02/1977
Dean Hyde (38) - 11/02/1988
Maarek Miil (42) - 13/02/1984
Giuseppe Beraldo (50) - 14/02/1976
Konstantinas Beleckas (30) - 12/02/1996
Andreas Husser world champion 1988-1989 (72) - 10/02/1954
Tim Leferink (22) - 16/02/2004



