In 2017 maakten ze een flinke stap voorwaarts, Davy Sanders en Eduard Soenens : Lange tijd balanceerden ze op de rand van de WK top tien ranking. Het werd uiteindelijk een elfde plek. In de Oostenrijkse Grand Prix reden Sanders-Soenens lange tijd op een derde plaats, in het spoor van D. Willemsen en E. Bax. In het Italiaanse Cingoli, tijdens de Sidecarcross of Nations reden beiden zelfs lange tijd aan de leiding ! Co-piloot Eduard Soenens ziet het voor 2018 echter niet meer zitten op het hoogste niveau, en verkiest om een stapje terug te doen. En dus moest de gedreven Davy Sanders op zoek naar een nieuwe co-piloot. Hard to find in eigen land, zo bleek.
De MC De Liller Treffers waren echt niet in de gunst van de weergoden gevallen. In de nacht van zaterdag op zondag gingen blijkbaar alle hemel sluizen open en op zondagmorgen was het alle hens aan dek om het circuit berijdbaar te krijgen. Even werd overwogen om de wedstrijd af te gelasten maar de koersdirecteur besliste daar anders over. Het zou een modderige dag worden met nog veel meer regen die neerdaalde over " De Kolis " in Sint-Huibrechts-Lille. Zonde was het voor al het werk dat Luc Steensels en zijn team van medewerkers hadden verricht.
De derde laatste wedstrijd van het MCLB- seizoen vond plaats in Eksaarde, in een organisatie van MC Samdow Mabilde, alwaar Belgisch oudste motorcross-website www.sidecarcross.be, niet echt van harte welkom was. Strange world.
Desondanks trok onze lieftallige medewerkster Kay toch maar haar herfstlaarsjes aan , toonde haar groot crosshart in Eksaarde, en keerde huiswaarts met opnieuw een aantal haarscherpe zijspancrossfoto’s.
De wedstrijd werd gewonnen door D. Boussy-K. Boxtaele (A-categorie) en S. Siongers – P. Slegers (B-categorie) . Uitslagen zijn te vinden op mylaps.com. Volgende week wordt er gereden in Sinaai. Nieuwe dag, nieuwe kansen dus.
Op donderdagavond 5 oktober en dan zijn we bijna einde seizoen binnen de VLM rangen was er een info vergadering waarop de voorlopige kalender voor het seizoen 2018 werd opgesteld. Haast alle clubs waren aanwezig en de enkele die er niet waren die waren verontschuldigd. Er werden enkele nieuwigheden op tafel gegooid en werden ook enkele cijfers bekend gemaakt over het seizoen 2017 dat nog niet helemaal te einde is.
Zo waren er op zaterdag bij de JMS gemiddeld 147 en op zondag bij de VLM 287 piloten.
Bij de JMS zal er indien er meer dan 30 piloten zijn bij de dames deze opgesplitst worden in een A en B reeks.
Nog binnen de JMS zullen de Quads helemaal verdwijnen uit het programma tenzij een organisator er een extra reeks wil van maken.
Ook zullen de JMS Aspiranten nu op zondag gaan uitkomen samen met de Beloften.
De Nieuwelingen MX 2 worden Nieuwelingen A open - leeftijd tussen 17 en 23 jaar.
Voor de Nieuwelingen B - leeftijd tussen 24 en 30 jaar.
Voor de Nieuwelingen C open - leeftijd tussen 31 en 45 jaar.
Voor de 45 plussers komt er een reeks Seniors.
Er komt ook een reeks Masters en dit is voor de piloten die hoger gereden hebben dan de Juniors.
Voor zowel de Juniors, de Nationalen en de Inters is de minimum leeftijd 15 jaar.
Wie er komend weekend nog een doorgedreven trainings- of testweekend wil van maken, kan terecht op het circuit de Molenbergen in Wuustwezel. ‘De Molenbergen’ is geen vast trainingscircuit. Het is slechts een paar keer per jaar toegankelijk. Komende zaterdag 7 okt en zond 8 okt. zijn alvast ook de zijspannen welkom in Wuustwezel. Wie er één dag wil trainen betaalt 20 €, wie beide dagen verkiest betaalt 30 €. Het voorziene tijdschema vindt u bij de gele knop’ Lees meer’.
Alle verdere info bij : www.amcwuustwezel.be
Bij MC De Kleiduivels in Reet op zondagmorgen was het al een gezellige bedoening in de grote feesttent waar je nog wat zag van de huldiging van de BOTC ( Old-Timer ) piloten op zaterdag. Maar het was vooral de geur van de koffie en de verse koffiekoeken. In deze eerste van de vier najaars crossen zagen we enkele opmerkelijke teams verschijnen aan de inschrijvingstafel. Verrassend maar wel leuk voor de toeschouwers.
Hoog bezoek gisteren in Beervelde op de MCLB wedstrijd, alwaar de West/Oostvlaamse federatie aan haar laatste crossmaand van 2017 begon. Tussen de achttien aanwezige teams verschillende gelegenheidskoppels, maar ook enkele opvallende namen. Wereldkampioen 2016 Jan Hendrickx tekende present, met aan boord Nederlander Peter Beunk. Ook het jonge Nederlandse talent Julian Veldman was naar Beervelde afgezakt, met naast zich Siebe van der Putten, die de twee laatste WK-seizoenen aan de zijde van Gert van Werven afwerkte. Co-piloot Ben vd Bogaart - drievoudig wereldkampioen – kwam Kelly Debruyne bijstaan in de B-categorie.