KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
Komende donderdag 17 mei, ook gekend als Onze Heer Hemelvaart, wordt er traditioneel gezijspancrosst in Reims. Reims is één van de laatst overgebleven internationale zijspancross-wedstrijden in Frankrijk met een topaffiche, en dat is dit jaar niet anders. Onder het genot van een heerlijk glas champagne, volgt men er vanaf de eerste rij de wereldtoppers, die in de stad waar Clovis ooit werd gedoopt, drie manches afwerken.
Slechts 1 week voor de Duitse GP van Reutlingen, waren bijna alle tenoren aanwezig in Schopfheim voor een wedstrijd van het Open Duitse Kampioenschap. De Letse Daiders-broers lieten daaar zien dat ze maar beter met hen rekening houden aanstaande zondag. De eerste reeks moesten ze Bax - Stupelis nog voor hen dulden, maar reeks 2 wonnen ze op overtuigende wijze. Bax mocht als tweede mee op het podium en onze landgenoten Adriaenssen - Verbrugge als derde. 9-voudig wereldkampioen Willemsen - van Gaalen moesten tevreden zijn met een vierde plaats en Hendrickx - Smeuninx vervolledigden de top 5. Van Belgische zijde was er nog een 9e plaats voor Santermans - Bielen, een 11e voor Clohse - Godau en een 19e voor Gommeren - Bax. [Foto : Mona]
In Oostrozebeke - heilige grond voor de Westvlaamse motorcrossscène - werd afgelopen zondag de derde BK-proef van het seizoen verreden. De organisatoren hadden gezorgd voor een prima, verzorgde zijspancross-omloop, en ook naast de omloop was het goed toeven in Oostrozebeke. Het was - wegens weersomstandigheden - drie weken geleden dat er gecrosst werd in 'de Vloanders', en dat was er aan te merken : Veel rijders en veel publiek, waaronder opvallend veel plaatselijke toeschouwers die de verrichtingen van de plaatselijke teams uiteraard met argusogen volgden.
Traditioneel wordt er op Hemelvaartsdag een grote motocrosswedstrijd verreden in Rhenen. Ook dit jaar ontvangt organisator MACRO (Motor-Auto Club Rhenen en Omstreken) de beste motocrossers van Nederland. De zesde wedstrijd van het KNMV Open Nederlands Kampioenschap MX3-Quads en Zijspannen wordt op 17 mei verreden op circuit ‘Kwintelooyen’. Na vijf wedstrijden hebben Maurice Klijn (MX3), Jan Vlaeymans (Quads) en de combinatie Etienne Bax-Kaspars Stupelis (Zijspannen) de leiding in het kampioenschap.

De kogel is door de kerk, AMC Dworp kan nog tot en met 2015 op de Kesterheide in Gooik hun Internationale motorcross organiseren. Dat kwamen de mensen van Natuurpunt, de familie Geeroms (landeigenaren) en en AMC Dworp. Sinds Natuurpunt een deel van de Kesterheide aankocht, vreesde men voor het voortbestaan van de Motorcross in Gooik-Kester. Dit paste namelijk niet in de plannen die natuurpunt voor ogen had met hun aankoop. De 'groene jongens' laten nu weten dat ze respect hebben voor het historische en sociale aspect die deze wedstrijd met zich meebrengt. We kunnen ons dus opmaken voor nog 4 maal mx van de bovenste plank met een spetterende 50e jubilleum editie in 2015.

Gisteren kwam via verschillende bronnen de voorlopige WK kalender voor 2013 tevoorschijn. We gaan dus volgend jaar, als alles blijft zoals het is, twaalf maal van een GP kunnen genieten. Het Oekraïense Chernivtsi, nog afvaller dit jaar, trapt 2013 af. Wat verder opvalt is dat België twee Grand-Prix zal organiseren, eind juni in Genk en de finale eind september in Nismes. De volledige kalender kan je bekijken bij 'Lees meer'
Terwijl het in België annulaties van motorcross-wedstrijden regende, regende het in noordwest Frankrijk oude wijven. Maar liefst 100 liter per vierkante meter kregen ze er in en rond Les Andelys - waar de derde proef voor het Frans kampioenschap gepland was - te verwerken vlak voor het weekend
De ochtendlijke tijdstraining - met 33 aanwezige équipes - verliep er in regenachtige en glibberige omstandigheden, maar kort voor de middag begon de zon te schijnen en kon de eerste manche reeds in droge omstandigheden worden afgewerkt. Tegen dat de acrobaten op drie wielen later op de dag aan hun slotwedstrijd toe waren, begon zelfs reeds hier en daar het stof de kop op te steken. Ideale omstandigheden dus, zoals winnaar Valentin Giraud het na de wedstrijd aan de speaker van dienst treffend verwoordde.

In het begin van het seizoen leek het er op dat Bax - Stupelis met de vingers in de neus Nederlands kampioen gingen worden. Maar nogmaals blijkt dat je met Daniël Willemsen nooit gedaan hebt. Doormiddel van 2 reeksoverwinningen in Gemert, waarvan de 2e wel felbevochten, sluipt hij tot op 10 punten van de eens zo autoritare leiders. De eerste reeks wonnen Willemsen - van Gaalen met maar liefst 35 seconden voorsprong op Bax - Stupelis (Kaspars was wel even uit het bakje gevallen), die zich op hun beurt moesten reppen om Marcel Grondman - Christian Verhagen af te houden. [Foto : Emil Bilars]

Daar er geen wedstrijd op het programma stond dit weekend bij VLM, er geen zijspannen reden bij VMCF wegens een IMBA solo wedstrijd (dewelke door het slechte weer afgelast is), waren alle ogen gericht op de MCLB federatie die organiseerde te Lembeke. Helaas gaat de wedstrijd daar ook niet plaatsvinden. De reden, De overvloedige regenval van de laatste dagen, maakten de weideomloop onberijdbaar. Hierdoor dus nergens in België een driewieler die zal worden aangetrapt!