KAMPIOENSCHAP
KAMPIOENSCHAP
34 teams waren aanwezig, waarvan er 33 de kwalificaties haalden. Bij een onschuldige val tijdens de pre-kwalificaties brak Brett wilkinson zijn rechter sleutelbeen , zodat er niks anders op zat dan in te pakken en als de bliksem koers te zetten richting Herentals waar het operatiebed bij dr. Claes reeds gespreid was voor Wilkinson.
Willemsen-Bax namen kopstart in groep A voor Sanders-Soenens, Vejchoda, Hermans-van Gaalen, Bax-Musset en Veldman-van den Bogaart. Willemsen ging er meteen vandoor en werd niet meer verontrust. Hermans-van Gaalen stootten na drie ronden door naar twee, en werden drie ronden later afgelost door bax-Musset. Willemsen was definitief gaan vliegen, Bax liep 15 seconden later als tweede binnen, en Hermans diende zich op drie finaal nog flink te reppen tegen de van ver terug gekeerde thuisrijders Daiders-Stupelis. Sanders-Soenens vielen terug toen de dodemansknop uit het contact ging en Veldman-van den Bogaart er slechts met de grootste moeite omheen konden. In de slotfase kon Sanders alsnog Veldman terug bijbenen en inhalen. Beste Belg dus voor Sanders-Soenens. Goeyvaerts-van Hal kwamen op acht nooit in de problemen en kwamen in de slotfase zelfs nog aardig in de buurt van zevende man Vejchoda. Startplaats op de eerste rij voor ‘Stanneke’ Goeyvaerts, en daar was ie dik tevreden mee.
Santermans-Daiders werden negende en dat was in de gegeven omstandigheden een succes.
34 teams passeerden de technische controle, de weersvoorspellingen in Kegums zijn schitterend en de Zelta Zirgs Mototrase ligt er stralend bij. Wat wil een mens nog meer ? Live-timing uiteraard. Via de gele knop 'Extra' kunt u dit weekend de wedstrijden live mee volgen. Denk er wel aan dat er een tijdsverschil van één uur is met Belgenland. U dient dus een uur vroeger op post te zijn als gewoonlijk. Of om het maar meteen in' Belgischen tijd' te zeggen : Vandaag kwalificaties om 14.00 uur en 15.00 uur. Last Chance om 16.20 uur. De wedstrijden op zondag worden verreden om 12.15 uur en om 15.00 uur. Enjoy it !
Hij rijdt dan wel niet meer mee in het WK, onze wereldkampioen Jan Hendrickx, maar helemààl stil zitten doet hij nu ook weer niet. Afgelopen weekend was de wereldkampioen van 2016 een opgemerkte toeschouwer op de Grand Prix in Chaumont. Op zondagavond sjeesde Hendrickx richting Zwitserland, alwaar in Muri sinds jaar en dag de internationale ‘Pfingsten Montag Seitenwagen Motocross’ . Hendrickx verscheen er aan de start met het - what else – rijnummer één uiteraard , en werd bijgestaan door co-piloot Marius Strauss.
Jan Hendrickx : “ Marius Strauss is er zo’n beetje de plaatselijke held, en de organiserende club in Muri had me uitgenodigd om samen met Strauss de wedstrijd te betwisten. Normaal rijdt Strauss samen met de snelle Zwitser Marco Boller, maar die is momenteel herstellende van een beenbreuk. Ik was er dus eigenlijk zo’n beetje de stand-in voor Marco Boller.”
De Grand Prix zijspancross van Letland. Sinds jaar en dag gepositioneerd in Kegums. Alhoewel ook Cesis en ondertussen Stelpe de mondiale zijspancrossers reeds over de vloer kregen. Vijfvoudig wereldkampioen Kristers Sergis liet in zijn gloriejaren in Kegums meermaals de bodem daveren, làng voor er sprake was van een solo Grand Prix in Letland. Ondertussen hebben ook de MX2 en de MXGP-rijders de charmes van het middelste van de drie Baltische Staten ontdekt. En, ondertussen organiseert Kristers Sergis himself de Grand Prix van Letland.
Of thuisrijders Daiders-Stupelis er komend weekend ook de Letse bodem zullen kunnen laten daveren valt nog af te wachten. De resultaten van de jongste wedstrijden zijn in elk geval weinig hoopgevend, maar . . . voor eigen publiek kan men altijd iets meer.
WSC, de Tsjechische productiefirma die sedert dit jaar op elke Grand Prix aanwezig is om er professionele verslaggeving te doen en zo de zijspansport mee naar een hoger niveau wil tillen, levert titanenwerk. Sedert vorige week is de – overigens heel verzorgde – website van de WSC-mannen online. Check it out at : www.fimsidecarcross.com
Er wordt ook naar gestreefd om – vaste prik – telkens op woensdagavond de reportage van de afgelopen Grand Prix te lanceren. Een huzarenstuk, als je weet dat er – na eerst 1000 km richting huiswaarts te tuffen - gemonteerd wordt met beeldmateriaal van een achttal camerapunten, er piekfijn uitziende uitslagenpagina’s in verwerkt worden, én de afgewerkte reportage ook vlug nog es naar Engeland over en ’t weer moet om er professioneel en perfect getimed commentaar te laten inspreken.
Nooit eerder geziene inspanningen dus, in het mondiale zijspancrossen die hopelijk in de toekomst hun vruchten afwerpen voor de populariteit van de sport.
Als alles goed zit dus, vanavond (woensdag) vanaf 20 uur online : De Grand Prix van Chaumont , met een vooraanstaande rol voor onze jonge Belgen, op www.fimsidecarcross.com of via de facebookpagina van WSC. Elk zegge het voort !
Bij de gele knop ‘Extra’ is alvast de teaser van Chaumont te bekijken.
29 punten op 30 , een score waar we vroeger op school énkel maar konden van dromen ! Ook in de sidecarcross.be pronostiek gebeurt het zelden dat iemand meer dan 25 op 30 scoort. Maar Liga Ramone sloeg dit keer spijkers met koppen, door de top vijf simpelweg perfect te voorspellen. Enkel de snelste rondetijd in reeks één (V. Giraud) zat fout, zoniet was het een 30 op 30 geweest. Sterk !
Ook tweede man Christophe van der Veken voorspelde de top vijf correct (28 punten) , maar struikelde 2 keer met de snelste rondetijden. Christophe Wouters op plaats drie had de eerste vijf namen eveneens allemaal correct , doch wisselde de volgorde van de vierde en de vijfde (M. Vanluchene en S. Brown) om. K. van den Bogerd (24 ptn) en Glenn Janssens – nota bene zélf aan het werk in Chaumont ! – vervolledigden de top vijf.
Een 17de plek (22 ptn) was er weg gelegd voor Kristof Nolf. Niks schokkends zou je zeggen, ware het niet dat Nolfke daarmee wél doorstoot van twee naar één in de tussenstand ! De volledige top vijf kwam overigens matig tot scoren en ziet er nu plots helemaal anders uit. K. Nolf (67) leidt nu samen met M. Seys (67) . Drie nieuwe namen in de top vijf zijn C. van der Veken (64) , T. Sommers (63) en Gilbert Schoonheydt die op plaats vijf de AMC Dworp eer hoog houdt met 62 punten.
Komend weekend volgt overigens reeds de volgende Grand Prix. U heeft toch al gespeeld ?
In afwachting van de volgende kampioenswedstrijd (11 juni - Sint Maria Lierde) waren de MCLB-jongens , aangevuld met een paar VLM gastrijders, te gast in Aspelare, waar MC Halve Gaaze – what’s in a name - een bijzonder mooi circuit had uitgetekend, maar net als de landbouwers heden ten dage, de das werd om gedaan door de grote droogte. Er was heel wat stofontwikkeling , aangepast rijdgedrag was de boodschap. Niet simpel als je deelneemt aan een motorcrosswedstrijd, waarin het erom gaat om de eerste te zijn.
Dylan Boussy, dit keer geassisteerd door Kenny Boxtaele, liet het niet aan zijn hart komen en ging met de zegebloemen naar huis, ondanks het feit dat Bert Soetaert-Dimi Vandeursen er in slaagden om de tweede heat te winnen. Bij MCLB is het niet de tweede manche maar wel de totaaltijd over beide manches die doorslaggevend is, en dat sprak in het voordeel van Boussy en Boxtaele.
In de tweede heat warden de rollen omgekeerd. Dit keer namen Bax-Musset de kopstart, voor Wilkinson, Cermak, Giraud , Willemsen en de lokale broers Thomas. Vanluchene-Kurpnieks begonnen het karwei op zeven, voor Cuche, Brown en Van Werven. Dierckens kwam als elfde de eerste schermutselingen door, Santermans op dertien, en vlak daarachter Clohse en Sanders. De Letten Daiders-Stupelis vergooiden hun kansen reeds in de eerste meters, door meteen na de start het spoor bijster te raken.
Giraud had vier ronden nodig om door te stoten naar plaats twee, maar tegen dan waren Bax & Musset al 8 seconden gaan vliegen. Een kloof die Giraud niet meer gedicht kreeg. De Fransoos kon, luid aangemoedigd door de enthousiaste Frans audience, weliswaar een paar seconden van zijn achterstand goed maken, maar dichter dan vijf seconden kwam ie niet. Reekszege én dagwinst voor Etienne Bax dus ! Giraud tweede met even veel punten. Als derde vlogen Willemsen-Bax over de finish en die waren met hun derde podiumplaats minstens even blij als winnaars Bax-Musset.