KAMPIOENSCHAP
Op zondag 21 oktober zal alweer voor de 27e maal de motorstrandcross plaats vinden op het prachtige badstrand van Vlissingen. Ondertussen heeft dit door MSV de Uitlaat georganiseerde evenement een vaste plaats gekregen in de agenda's van vele (top) motorcrossers. Ook weten nog elk jaar vele duizenden mensen de Boulevard te vinden op de dag dat het motorgeweld losbarst. Deze motorcross staat garant voor spektakel en is voor het publiek goed te volgen vanaf de Boulevard.
Inschrijven kan je bij 'extra'
Bij 'bekijk resultaten' kan je de verwezenlijkingen van onze Belgen, en anderen, op de voet volgen!
De zevende ronde van het WK 2012 wordt dit weekend verreden in Kivioli, helemaal in het hoge noorden van Estland, zo'n 120 km oostwaarts van de hoofdstad Tallinn. Op de prachtig geprepareerde baan hebben zich onder stralende omstandigheden 44 sidecarteams aangemeld, waarvan de 30 snelsten morgen aan de race mogen deelnemen.
De kwalificaties en wedstrijden zijn via live timing, rechtstreeks te volgen op : http://www.msu.ee/live/timing
21 juli. Nationale feestdag. Op die dag is er militair defilé in Brussel voor het koninklijk paleis. Reeds eeuwenlang. Maar ook : Op die dag is er motorcross in Middelkerke. Eveneens reeds eeuwenlang !
De MCLB-rijders zagen dit jaar ondertussen reeds 9 keer (!) hun wedstrijd afgelast door het barsclechte weer. Opwarming van de aarde ? Mijn voeten ! En in Middelkerke was het weer es van dat :De dag ervoor regen en ook 's ochtends voor de wedstrijd tot vervelens toe regen. Maar zie : Tijdens de ochtendlijke training werd nog in de moder geploeterd, daarna verscheen voorzichtig de zon. Tegen de eerste manche was het grotendeels droog. De zon kwam er volop door, en . . . de meisjes ontblootten de kuiten. (zo zong Jan De Wilde in een ver verleden ) Tegen de tweede manche was het zelfs volop zomer daar aan de Middelkerkse Noordzeekust, en begon het er voorwaar reeds te stuiven. Hiep hiep hoera, de zomer is begonnen !
De BK manche in het Naamse Nismes op zondag 19/08 gaat definitief niet door, dat liet Dhr. Walter Haentjens ons vandaag telefonisch weten. De organisatie achter het eerder geannuleerde Herzele, AMC Evergem, bleef niet bij de pakken zitten en nam promt die datum over om hun proef alsnog te laten doorgaan.
Passagierswissels komen wel vaker voor in het mondiale zijspancrosswereldje. Nood breekt wet is dan ook een harde realiteit op het hoogste niveau in deze sport. We hebben in het verleden al vaker es de wenkbrauwen gefronst bij sommige veranderingen bij bepaalde teams, maar deze keer was het toch maar goed dat we stevig op een stoel mèt leuning zaten toen we dit nieuws vernamen : Daniël Willemsen rijdt de drie volgende Grand Prix met . . . Lauris Daiders, nota bene de vice-werldkampioen van vorig jaar !
Het BK zijspancross, heeft, net als de volledige Belgische motorcross-wereld trouwens, dit jaar te maken met een bijzonder grillig verloop. En daar zijn in hoofdzaak de weermakers de grote schuldige aan. Ook de voorziene BK-wedstrijd van nu zondag in Herzele gaat, wegens overvloedige regen niet door. Misschien jammer voor de organisatoren, maar voor de rijders is dit eerder een geluk bij een ongeluk..
De gevolgen van de GP in het Franse Lacapelle Marival zijn niet min voor negenvoudig wereldkampioen Daniel Willemsen.
Willemsen, die in de eerste GP van het seizoen reeds zijn oorspronkelijke co-piloot H. Kurpnieks zag uitvallen met een polsblessure, vond daarna in de persoon van Kenny Vangaalen de geschikte vervanger, en is sinds half april bezig aan een razende achtervolging op WK-koploper Etienne Bax. Of Kenny Vangaalen het seizoen zal kunnen afwerken aan de zijde van D. Willemsen, is momenteel ten zeerste de vraag. Vangaalen blesseerde zich zondag namelijk aan de knie, en die blessure lijkt ernstiger dan aanvankelijk gedacht.
Na de pauze, en een flinke bui die het stof wat bluste, werd er onder zonnige omstandigheden opnieuw van start gegaan. Bax-Stupelis startten nu op kop, rukten zich in de openingsronden al los, en wonnen onbedreigd deze tweede heat. Lange tijd leek het erop dat Hendrickx-Liepins probleemloos tweede gingen worden, tot ze in een diep spoor de motor even lieten afslaan, en 'm daarna terug uit versnelling dienden te duwen om 'm opnieuw te starten. Dat was net voldoende tijd voor Jan Hendrickx-tim smeuninx om voorbij te razen naar plek twee, en voor de slecht gestarte Daniel Willemsen om aan te sluiten.
















Eli Piccart (48) - 17/02/1978
Michael Poirier (56) - 15/02/1970
Klaus Weinmann (64) - 13/02/1962
Miroslav Knötig (49) - 11/02/1977
Dean Hyde (38) - 11/02/1988
Maarek Miil (42) - 13/02/1984
Giuseppe Beraldo (50) - 14/02/1976
Konstantinas Beleckas (30) - 12/02/1996
Andreas Husser world champion 1988-1989 (72) - 10/02/1954
Tim Leferink (22) - 16/02/2004



